ورود با حساب شبکه های اجتماعی

باشگاه کتابخوانی میدل مارچ با حضور رضا رضایی نمایش بزرگتر

باشگاه کتابخوانی میدل مارچ با حضور رضا رضایی

20,000 تومان

00759

در باشگاه کتابخوانی سفیر،  یکشنبه پایانی هر ماه با حضور مترجمین و نویسندگان نامی و مطرح کشور، به بحث و بررسی آثار ماندگار ادبیات ایران و جهان میپردازیم. در باشگاه این ماه، رضا رضایی مترجم اثر میدل مارچ مهمان سفیر خواهند بود.

تاریخ برگزاری: یکشنبه 31 شهریور 1398

زمان برگزاری: ساعت 17 الی 19

بهاء بلیت : 20000 تومان

محل برگزاری: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از ایستگاه مترو قلهک، خیابان یزدانیان، شماره 15، سالن مربع

جزئیات بیشتر

خلاصه‌ی کتاب:

میدل مارچ داستانی است رئالیستی درباره‌ی آدم‌هایی که ظواهر زندگی‌شان ساده است اما زندگی درونی بغرنجی دارند. روابط آن‌ها در محیط اجتماعی کاملا بهنجار می‌نماید. اما آیا نظم مستقر و روال مانوس ادامه می‌یابد و زندگی اجتماعی فارغ از بحران است؟ میدل مارچ داستان یک شهر است با تمام ابعاد و مناسباتش، جورج الیوت در این رمان به تک‌تک جنبه‌های زندگی می‌پردازد: هنر، مذهب، علم، سیاست، جامعه، روابط افراد، دغدغه‌های شخصی، و عشق.


نویسنده:

مری ان ایونز که با نام مستعار جورج الیوت می‌نوشت در سال 1819 در واریکشِر انگلستان به دنیا آمد. او کار قلمی را با ترجمه‌ی زندگی عیسی نوشته‌ی فریدریش اشتراوس آغاز کرد و کمی بعد به طور جدی به روزنامه‌نگاری روی آورد. نخستین مجموعه داستان او به نام صحنه‌هایی از زندگی کشیشان در سال 1858 منتشر شد. از آن پس او به رمان‌نویسی روی آورد و نوشتن شاهکارهایی چون سایلاس مارنر، آسیاب رودخانه‌ی فلاس و میدل مارچ حاصل کار او در عرصه‌ی رمان‌نویسی بودند. الیوت آخرین رمانش دانیل دروندا را در 1876 منتشر کرد و سه سال بعد در 61 سالگی در چلسی درگذشت.

مترجم:

رضا رضایی زاده‌ی ۱۳۳۵ در شهر ساری است. او ترجمه‌ی ادبی را به طور جدی از اوایل دهه‌ی 1360 با ترجمه‌ی رمان جوان خام، اثر داستایفسکی، آغاز کرد. رضایی پس از مدتی اشتغال به کار ویرایش در مرکز نشر دانشگاهی از این سازمان جدا شد و به صورت تمام‌وقت به کار ترجمه پرداخت. او در تمام این‌ سال‌ها به طور جدی و حرفه‌ای به شطرنج نیز می‌پرداخت و سال‌ها عضو و سپس مربی تیم ملی شطرنج ایران بود. رضا رضایی پروژه‌ی ترجمه‌ی ادبیات کلاسیک انگلیسی را از اواخر دهه‌ی هفتاد آغاز کرد و پس از ترجمه‌ی مجموعه آثار جین آستین و خواهران برونته چند سالی‌ست که مشغول ترجمه‌ی آثار جورج الیوت است. میدل مارج تازه‌ترین رمانی‌ست که رضایی از جورج الیوت ترجمه کرده و توسط نشر نی منتشر شده است. 

 

 

بر اساس 0 نقد و نظر - 0 1 2 3 4 0/5