ورود با حساب شبکه های اجتماعی

باشگاه کتابخوانی مرد سوم با حضورمحسن آزرم نمایش بزرگتر

باشگاه کتابخوانی سرخ سفید با حضور مهدی یزدانی خرم

20,000 تومان

00276

در باشگاه کتابخوانی سفیر،  یکشنبه پایانی هر ماه با حضور مترجمین و نویسندگان نامی و مطرح کشور، به بحث و بررسی آثار ماندگار ادبیات ایران و جهان میپردازیم. در باشگاه این ماه، مهدی یزدانی خرم مترجم اثر سرخ سفید مهمان سفیر خواهند بود.

تاریخ برگزاری: یکشنبه 25 آذر 1397

زمان برگزاری: ساعت 17 الی 19

بهاء بلیت : 20000 تومان

محل برگزاری: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از ایستگاه مترو قلهک، خیابان یزدانیان، شماره 15، سالن مربع

جزئیات بیشتر

نا موجود

خلاصه کتاب:

«سرخِ سفید» سومین رمانِ مهدی یزدانی خُرّم است. رمانی که از یک باشگاهِ ورزشی کوچک در خیابانِ شانزده آذرِ تهران سالِ 1391 آغاز می‌شود و می‌رود به دی ماه سالِ 1358. ده ها داستان و روایت در این تکه‌ی زمانی اتفاق می‌افتند که به نحوی باهم ارتباط پیدا می‌کنند. می‌گوید که چطور یک کشیش یونانیِ آزادی‌خواه در برفِ تهرانِ آن سال در هوای شهری نفس می‌کشد که مهاجمِ تیمِ بلاتکلیف شده‌ی تاجِ تهران مبهوت روزگار است و این‌که چرا جنازه‌ی نخست وزیرِ اعدام شده هنوز دفن نشده و در پزشکی قانونی باقی‌مانده و فروشنده‌ی کتاب‌های جلدسفیدْ عاشقِ یک متخصص زنانِ ممنوع الکار شده‌است… رمان استخوان‌های رضاخان را در جایی از تاریخ کشف می‌کند که مخاطب شگفت زده می‌شود، همان‌طور که یکی از بازماندگان دودمان صفوی در دفترِ مهدی بازرگان شاهد رقم خوردنِ تاریخ است. این میان مبارزه‌های پانزده‌گانه‌ی یک رزمی‌کارِ جوان است که دو زمان را به هم می‌دوزد. اویی که برای گرفتنِ کمربند مشکی ناچار می‌شود موضوعِ یک روز سرد و برفی شود در دی ماه سال 1358… و این تازه شروعِ احضارِ ارواحِ رهاشده بر آسمان است… روزی که با بخارِ یک خشک‌شویی شروع می‌شود و تند و بی‌وقفه پیش می‌رود…

نویسنده:

مهدی یزدانی خرم در دوم شهریور سال ۱۳۵۸ در تهران متولدشده. او فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی در مقطع لیسانس از دانشگاه تهران است. یزدانی خرم از اواسط دهه هفتاد در صفحات ادبی مطبوعات ایران مقالات، گفت‌وگوها و یادداشت‌هایی را منتشر کرده ‌است. او با روزنامه‌های زیادی از جمله خرداد، فتح، همشهری، هم‌میهن، شرق، اعتماد، کارگزاران، اعتماد ملی و… نیز هفته‌نامه‌های شهروند امروز، ایران‌دخت، هفته‌نامۀ آسمان و هفته‌نامۀ صدا همکاری کرده‌ است.

بر اساس 1 نقد و نظر - 0 1 2 3 4 4,00/5
0 1 2 3 4
(4/5
0 از 0 نفر این نظر را مفید ارزیابی کردند.
امتیاز: 0 1 2 3 4

همه چیز خیلی خوب بود ممنون از سفیر و سفیرمال که این باشگاه رو برگزار کردن


30 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: