زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته

اگر شما هم از آن دسته زبان آموزانی هستید که به یادگیری زبان آلمانی علاقه مندید و دوست دارید زبان آلمانی را از مبتدی تا پیشرفته به صورت خود‌آموز فرا بگیرید، در این مقاله می‌توانید با استفاده از نکات ارائه شده و با استفاده از پایه زبان انگلیسی تان، زبان آلمانی را از سطح مبتدی فراگرفته و یا به صورت خود آموز زبان آلمانی را بدون هیچ پیش زمینه ای از زبان انگلیسی فرا بگیرید. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا برای یادگیری زبان آلمانی بهتر است زبان انگلیسی بلد باشیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زبان آلمانی و انگلیسی هر دو از یک گروه زبانی می‌آیند که به نام “Germanic Languages” شناخته می‌شوند. به همین دلیل اگر یکی از زبان‌های موجود در این گروه زبانی (که انگلیسی از آن‌هاست) را بلد باشید راحت تر می‌توانید به صورت خود آموز زبان آلمانی را فرا بگیرید.

8 راه ساده برای یادگیری زبان آلمانی از صفر تا صد

راه اول: الفبای آلمانی

با یادگیری الفبای آلمانی شروع کنید. به آوای هر حرف الفبا جداگانه گوش کنید و صدای حروف را با هم و در کلمات بشنوید و مقایسه کنید. اگر پایه زبان انگلیسی شما قوی است صدای حروف الفبا را با زبان انگلیسی مقایسه کنید تا درک بهتری از نحوه تلفظ آن‌ها داشته باشید. دقیقا مشابه با زبان انگلیسی، در زبان آلمانی هم وقتی که دو حرف در کنار هم قرار می‌گیرند می‌توانند صدای کاملا متفاوت از هر حرف به صورت جدا تولید کنند. در تلفظ حروف به زبان آلمانی به تلفظ حروفی که دو نقطه بالای آن‌ها قرار گرفته است دقت کنید زیرا وجود این دو نقطه بالای حروف باعث می‌شود که این حروف متفاوت تلفظ شوند.

راه دوم: کلماتی که چارچوب آسان تری دارند را یه خاطر بسپارید.

بعد از اینکه به الفبای انگلیسی و آوای حروف کاملا مسلط شدید، نوبت آن است که یکسری چارچوب را یاد بگیرید. در زبان آلمانی همانند زبان انگلیسی یکسری کلمات ساده وجود دارد که در سطح مبتدی به شما کمک می‌کند تا پایه و اساس دایره واژگان در زبان آلمانی را بسازید. به کلمات کار راه انداز در زبان انگلیسی فکر کنید و معادل آن‌ها در زبان آلمانی را یاد بگیرید.

  • احوال پرسی به زبان المانی
  • بله/خیر
  • لطفا/ممنونم
  • ببخشید/ متاسفم

راه سوم: گسترش دایره لغت

اکنون که مقدمات را یاد گرفتید زمان آن رسیده است که دایره واژگان‌تان را بسط و گسترش دهید و اسم، فعل و صفت‌ها را به زبان آلمانی یاد بگیرید. برای خودتان اهداف روزانه تعیین کنید ، مثلا یادگیری 3 اسم، فعل و صفت جدید (تعداد از 9 کلمه در روز بیشتر نشود).

راه چهارم: جملات ساده بسازید.

بعد از یادگیری کلمات و لغات ضروری در زبان آلمانی حالا نوبت آن است که به صورت کاربردی از این کلمات استفاده کنید. از اینجا به بعد باید سعی کنید تا ساختار جملات آلمانی و ترتیب کلمات در جمله سازی را یاد بگیرید. ساختار‌های اصلی را یاد گرفته و با استفاده از تکنیک شخصی سازی به آن‌ها مسلط شوید. خوشبختانه وقتی شما در این سطح هستید و تلاش می‌کنید تا با استفاده از جملات ساده با دیگران ارتباط بگیرید حتی اگر با ترتیب کلمات اشتباهی جمله‌های‌تان را بسازید مادامی که می‌توانید مفهوم را برسانید، مردم بومی و آلمانی زبان‌ها به شما کمک خواهند کرد ولی بهتر است از همین ابتدا جمله سازی را درست یاد بگیرید.

راه پنجم: عبارات پرکاربرد آلمانی را حفظ کنید.

این راه فوت کوزه گری بادگیری زبان آلمانی از مبتدی است که می‌تواند فرایند ی یادگیری آلمانی از مبتدی تا پیشرفته را چندین و چند گام جلو بیاندازد. خوب است که اول چند عبارت مبتدی یاد بگیرید (کاربردی‌ترین‌هایش را انتخاب کنید که بتوانید  با آن‌ها ارتباط بگیرید و پیغامتان را انتقال دهید). به این فکر کنید که اگر بخواهید روزی به آلمان یا به یک کشور آلمانی زبان سفر کنید می‌توانید از این عبارات و اصطلاحات استفاده کنید. روحیه گرفتید؟ همین امروز شروع کنید.

راه ششم: فیلم به زبان آلمانی ببینید

بعد از اینکه عبارات ساده به زبان آلمانی را یاد گرفتید حالا وقت آن رسیده که خلاق باشید و فیلم‌هایی که قبلا دیده اید را با دوبله آلمانی ببینید. حتی می‌توانید فیلم را با دوبله آلمانی و زیر نویس انگلیسی ببینید تا در ابتدای کار، فیلم دیدن به یک زبان جدید برایتان آسان تر باشد. مثلا وقتی فیلمی مثل ” تایتانیک” را به زبان آلمانی ببینید واقعا حس می‌کنید زبان جدید را درک کرده اید و حتی آن را متوجه می‌شوید.

وقتی احساس کردید سطح زبانتان بهتر شده است و پیشرفت کرده اید حالا فیلم‌های زبان اصلی (آلمانی) را با زیر نویس آلمانی ببینید. خواندن کلماتی که در فیلم می‌شنوید هم چشم شما را به دیکته کلمات عادت می‌دهد و هم درک شما را از موضوع بالا می‌برد.

راه هفتم: به زبان آلمانی خبر بخوانید.

اگر می‌خواهید از صفر تا صد زبان آلمانی را یاد بگیرید بعد از اینکه در معرض زبان آلمانی در فیلم‌ها قرار گرفتید برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب به سراغ اخبار در زبان آلمانی بروید. اگر در هنگام خواندن خبر با کلمه ای مواجه شدید که اصلا معنی آن را نمی‌دانستید، کلمه را هایلایت کنید و سپس در دیکشنری معنی آن را چک کنید،مثال یاد بگیرید و با استفاده از تکنیک جعبه لایتنر آن را به حافظه بلند مدت خود بسپارید.

راه هشتم: پادکست گوش کنید و کتاب داستان به زبان آلمانی بخوانید.

روزانه تنها 30 دقیقه به فراگیری زبان آلمانی بپردازید. اختصاص دادن این زمان کوتاه کافیست تا بتوانید به درستی و با تلفظ صحیح به زبان جدیدتان صحبت نموده و در آن به مهارت دست یابید. پادکست‌های پیمزلر و کتاب های داستان به زبان آلمانی که از سطح مبتدی تا پیشرفته همراه با سی دی صوتی هستند می‌توانند به شما در راه رسیدن به این هدف کمک کنند.

 

نکته پایانی

همانند هر زبان دیگری یادگیری زبان آلمانی از صفر تا صد نیازمند تمرین و تکرار فراوان است. شما می‌توانید با تهیه منابع خود آموز مناسب به صورت خود خوان زبان آلمانی را یاد بگیرید.

 

 

۴ دیدگاه برای “زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته”

    • دوست عزیز شما می توانید از طریق لینک زیر نسبت به خرید آنلاین کتاب منشن A1.1 اقدام نمایید. و در تهران کتاب خود را روز بعد به صورت رایگان دریافت کنید.
      خرید کتاب Menschen A1.1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه