بهترین کتاب ‌های گرامر آیلتس

اکثر داوطلبین آیلتس به دنبال یادگیری تکنیک‌های مختلف برای موفقیت در این آزمون هستند. با توجه به اینکه بخش مجزایی در امتحان آیلتس برای سنجش دانش گرامر انگلیسی افراد وجود ندارد، بسیاری تصور می‌کنند نیازی به مطالعه گرامر برای این آزمون نیست.

این در حالیست که دانش گرامر برای موفقیت در کلیه بخش‌های آزمون آیلتس لازم و ضروریست. به عبارت دیگر، درک مطلب بهتر در بخش listening و reading و همچنین تولید جملات صحیح در بخش speaking و writing مستلزم دانستن ساختارهای پیچیده زبان انگلیسی است. در ادامه این مطلب 4 کتاب عالی برای گرامر آیلتس را معرفی خواهیم کرد.

خرید کتاب گرامر

  1. کتاب Grammar for IELTS

این کتاب، که توسط انتشارات کمبریج به چاپ رسیده، شامل تمامی نکات گرامری لازم برای موفقیت در آزمون آیلتس جنرال و آکادمیک است. از نکات بارز کتاب Grammar for IELTS آموزش همزمان گرامر، reading ،listening و writing است. این کتاب شامل 25 درس بوده و به زبان آموزان سطح upper intermediate توصیه می‌شود.

  1. کتاب Oxford Practice Grammar

کتاب آموزش گرامر آکسفور پرکتیس گرامر، در سه سطح basic ،intermediate و advanced برای زبان‌آموزان سطوح مبتدی، متوسطه و پیشرفته طراحی شده است. تمامی نکات گرامر انگلیسی به طور کامل در این سه کتاب توضیح داده شده و تمرین‌های و فعالیت‌های متنوعی در هر درس وجود دارد. در کنار این تمرین‌ها، بخشی به نام Exit Test نیز طراحی شده است که می‌توانید با کمک آن کلیه مطالب کتاب را مرور کرده و از نقاط ضعف و قوت خود آگاه شوید. این کتاب‌ها دارای پاسخنامه بوده و به صورت خودآموز قابل استفاده هستند.

  1. کتاب Grammar in Use

کتاب Grammar in use پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب آموزش گرامر انگلیسی در سراسر جهان است که به عنوان کتاب اصلی یا کتاب کمکی در کلاس‌های زبان یا به عنوان یک رفرنس گرامر به صورت خودآموز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب در سه سطح basic ،intermediate و advanced برای زبان‌آموزان در سطوح مختلف طراحی شده و قوانین گرامری را با مثال‌ها و تمرین‌های متعدد آموزش می‌دهد.

  1. کتاب Oxford English Grammar Course

‌کتاب Grammar Course توسط دو نفر از مطرح‌ترین اساتید زبان در سطح بین المللی به نام‌های Michael Swan و Catherine Walter نوشته شده و زبان‌آموزان سطوح مبتدی تا پیشرفته می‌توانند از کتاب مناسب سطح خود نهایت استفاده را ببرند. تمامی نکات و قوانین گرامر انگلیسی با جزئیات و دقیق در این کتاب‌ها تدریس شده و تمرین‌ها و فعالیت‌های آموزشی متعددی برای یادگیری گرامر مورد نیاز در انگلیسی محاوره‌ای و نوشتاری طراحی شده‌اند.

سئوالی که در ذهن اکثر داوطلبین آیلتس وجود دارد این‌است که کدام یک از این کتاب‌های آموزش گرامر برای آیلتس بهتر هستند. واقعیت این‌است که از بین سه کتاب Oxford Practice Grammar، Grammar in Use و Oxford Grammar Course هر کدام که در دسترس بود را می‌توانید استفاده کنید چرا که هر سه کتاب بسیار مفید و آموزنده هست. ولی مطالعه‌ی دقیق کتاب Grammar for IELTS برای موفقیت در آزمون آیلتس لازم و ضروریست.

برای اینکه نهایت استفاده از این کتاب‌ها را ببرید ابتدا صفحه اول هر درس که شامل قوانین مربوط به گرامر زبان انگلیسی هستند با دقت مطالعه نمایید. روز بعد، نوبت به انجام دادن تمرین‌های مربوط به گرامر است. تا حد امکان از مطالعه صفحه اول و انجام دادن تمرین‌ها در صفحه دوم در یک روز پرهیز نمایید تا فرصت کافی به ذهن خود برای هضم مطالب و مرور آن‌ها را داده باشید.

پس از انجام تمرین‌ها، پاسخ‌های خود را با Answer Key موحد در انتهای کتاب مقایسه نمایید و اگر سئوالی را اشتباه جواب داده بودید، آن را علامت گذاری کرده و نکته مربوط به آن را در کنارش یادداشت نمایید. برای افزایش میزان یادگیری، سعی کنید حداقل یک پاراگراف با استفاده از گرامر جدید، بنویسید. 

 

کارگاه و آزمون ماک آیلتس سفیر

کارگاه آیلتس

مطالب مرتبط:
بهترین منابع یادگیری گرامر انگلیسی
چطور در کوتاهترین زمان به صورت آنلاین انگلیسی یاد بگیریم؟
بهترین آموزشگاه آیلتس
چگونه در خانه آیلتس بخوانیم؟
کتاب لغت آیلتس

یک دیدگاه برای “بهترین کتاب‌های گرامر آیلتس”

  1. اینکه بدون گرامر میشه تو ایلتس موفق شد یه اشتباه بزرگو طرز فکر غلطه. اتفاقابرای بخش writing و speaking ایلتس، گرامر نقش خیلی مهمی داره. این کتابها که معرفی کردین خیلی عالی هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه