Phrasal verbs در زبان انگلیسی افعالی دو یا سه بخشی هستند که از ترکیب فعل با یک حرف اضافه یا قید ساخته می‌شوند. این افعال معمولا معنایی کاملا متفاوت با فعل اصلی دارند. Phrasal verbs در زبان انگلیسی باید دقیقا مشابه یک فعل جدید در نظر گرفته شوند (معنای فعل اصلی عبارت را ندارند). از آنجا که هیچ قانونی برای مشخص کردن ساختار مفهومی این ترکیب‌ها وجود ندارد، معمولا نمی‌توانید از روی ترکیب فعل و حرف اضافه معنای فعل را حدس بزنید. توصیه می‌کنیم به جای تلاش برای حدس زدن معنای فعل به دیکشنری مراجعه کنید و یا سعی کنید از طریق جمله معنای Phrasal verbs را حدس بزنید. phrasal verbs از نظر نوع ترکیب بخش‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند: Separable phrasal verbs :ممکن است در شکل‌های خاصی از جملات بخش‌های فعل از هم جدا شوند. (گرچه این جدا شدن در معنای فعل هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.) .She threw his love letters away./She threw away his love letters  inseparable phrasal verbs : در این نوع از افعال بخش‌های فعل هرگز از هم جدا نمی‌شوند. در واقع این بخش‌ها با هم یک کلمه کامل را تشکیل می‌دهند. ✔️.He fell for the girl ✔️He fell for her ❌ He fell her for در متن کامل مقاله، 12 phrasal verb مفید که در زبان محاوره و روزمره انگلیسی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند به همراه معنی آنها و یک مثال کاربردی برای شما قرار داده شده است. پس از مطالعه این افعال و به خاطر سپردن معانی آن‌ها و شخصی سازی این افعال، تمرین هفته را انجام دهید. [wpb-product-slider product_type="id" id="15762"] تمرین هفته : Phrasal verb های جدول بالا را در دیکشنری پیدا کنید. چه معانی دیگری برای این افعال وجود دارد؟ چه مثال‌های دیگری می ‌توانید پیدا کنید؟

Phrasal verbs در زبان انگلیسی افعالی دو یا سه بخشی هستند که از ترکیب فعل با یک حرف اضافه یا قید ساخته می‌شوند. این افعال معمولا معنایی کاملا متفاوت با فعل اصلی دارند.

Phrasal verbs در زبان انگلیسی باید دقیقا مشابه یک فعل جدید در نظر گرفته شوند (معنای فعل اصلی عبارت را ندارند). از آنجا که هیچ قانونی برای مشخص کردن ساختار مفهومی این ترکیب‌ها وجود ندارد، معمولا نمی‌توانید از روی ترکیب فعل و حرف اضافه معنای فعل را حدس بزنید. توصیه می‌کنیم به جای تلاش برای حدس زدن معنای فعل به دیکشنری مراجعه کنید و یا سعی کنید از طریق جمله معنای Phrasal verbs را حدس بزنید.


phrasal verbs از نظر نوع ترکیب بخش‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

Separable phrasal verbs :ممکن است در شکل‌های خاصی از جملات بخش‌های فعل از هم جدا شوند. (گرچه این جدا شدن در معنای فعل هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.)

.She threw his love letters away./She threw away his love letters


 inseparable phrasal verbs : در این نوع از افعال بخش‌های فعل هرگز از هم جدا نمی‌شوند. در واقع این بخش‌ها با هم یک کلمه کامل را تشکیل می‌دهند.

✔️.He fell for the girl

✔️He fell for her

❌ He fell her for


در متن کامل مقاله، 12 phrasal verb مفید که در زبان محاوره و روزمره انگلیسی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند به همراه معنی آنها و یک مثال کاربردی برای شما قرار داده شده است.

پس از مطالعه این افعال و به خاطر سپردن معانی آن‌ها و شخصی سازی این افعال، تمرین هفته را انجام دهید. 

تمرین هفته :

Phrasal verb های جدول بالا را در دیکشنری پیدا کنید. چه معانی دیگری برای این افعال وجود دارد؟ چه مثال‌های دیگری می ‌توانید پیدا کنید؟

 

۶ دیدگاه برای “12 most useful phrasal verbs”

  1. فریزال ورب با معنی فارسی یاد بگیریم بهتره یا توضیح انگلیسی؟ افعال انگلیسی با حروف اضافه پر کاربرد رو هم میشه یاد بدین؟

    • بر اساس یک قانون کلی برای یادگیری زبان انگلیسی بهتر است که همه چیز را به همان زبان یاد بگیرید و از ترجمه کردن و معادل سازی بپرهیزید. نکته مهم در مورد Phrasal verbs این است که این افعال ممکن است در بستر های متفاوت معانی مختلفی داشته باشند. پس بهترین راه یادگیری این دسته از افعال یادگیری آنها در جمله و به همراه مثال و قطعا به زبان انگلیسی است.

  2. خیلی خوب و مفید بود. من همیشه با یادگیری فریزال ورب‌ها مشکل دارم. لطفا بقیه phrasal verbها رو هم اموزش بدید. و اینکه من از کتاب فریزال وربز این یوز استفاده میکنم خوبه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه