7 دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی

تابستان! فصل استراحت و گردش، فصل رهایی از مشغله‌ی تحصیلی و فرصتی ایده آل برای یادگیری و قدم برداشتن به سمت اهداف است.

شروع تابستان همیشه با هیجان، اشتیاق و تغییر همراه است. این فصل فرصتی خوب برای یادگیری، تفریح، مسافرت و پیشرفت کاری و تحصیلی است. پس چرا ازین فرصت برای یادگیری یک زبان جدید استفاده نکنیم؟

اگر از آن دسته کسانی هستید که از تابستان خود بیشترین استفاده را می‌برید، راه‌های زیادی پیش روی شماست. پیشنهاد ما یادگیری زبان انگلیسی، و هموار کردن مسیر شما در رسیدن به اهدافتان است. در این مقاله چند دلیل مهم برای یادگیری زبان انگلیسی در فصل تابستان را با هم مرور می‌کنیم.

7 راه برای علاقه مند شدن و علاقه مند ماندن به زبان انگلیسی

1.خود را برای دوره‌های تابستانی آماده کنید.

بسته به شرایط هر فرد، نیاز به زبان انگلیسی متفاوت است. اگر در حال تحصیل هستید، مشغول به کارید یا کودکی (فرزند) دارید و می‌خواهید زبان انگلیسی را یاد بگیرید، می‌توانید این مسیر چالش برانگیز اما روشن را با دوره‌ها، کلاس‌ها و مجموعه کتاب‌های خود خوان شروع کنید. مهارت‌ها و دانش زبانی خود را تقویت کنید و با استفاده از آن، درهایی را به روی فرصت‌های جدید باز کنید.

2.فرصتی برای دستیابی به اهداف عقب مانده

مدرسه، دانشگاه یا حتی شغل، موانعی بر سر یادگیری و پیشرفت مهارت‌های فردی هستند. مشغله ی زیادی که همراه با این دوره‌ها برای شما به وجود می‌آید، شما را از رسیدن به اهدافتان باز می‌دارد. اگر دانشجو هستید و در تمام طول سال تحصیلی فرصتی برای تقویت مهارت زبانی خود ندارید، تابستان خود را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید. وقت خود را خالی کنید و با یک برنامه ریزی اصولی قدم اول را برادرید.

بعد از اتمام تابستان، شما کاملا آماده خواهید بود تا با پیشرفتی که داشته‌اید، سال تحصیلی جدید را به خوبی آغاز کنید. یادگیری یک زبان، خود می‌تواند مثل یک تفریح باشد و تابستان شما را لذت بخش تر کند.

3.مسافرت!

تابستان و تعطیلات زمانی ایده آل برای زدن چند نشان با یک تیر است. ترکیبی از یک دوره کوتاه مدت یادگیری زبان و یک ماجراجویی هیجان انگیز در تابستان به شما این امکان را می‌دهد تا شهری را که همیشه می‌خواستید به آن سفر کنید کشف کنید و درعین حال یک زبان جدید را یاد بگیرید.

صرف نظر از هدف شما از این مسافرت که می‌تواند کاری یا تفریحی باشد، در حالی که از اقامت خود در آن شهر یا کشور لذت می‌برید، مهارت‌های زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید و در طول تفریح‌هایتان، با دیگران ارتباط برقرار کنید و آن زبان را به عنوان ابزاری برای انتقال مفاهیم به کار بگیرید. استفاده از این زبان در موقعیت‌های واقعی، یکی از بهترین راه‌های یادگیری و به خاطر سپردن آن است.

مطمئن باشید که این سفر، به یکی از فراموش نشدنی‌ترین مسافرت‌هایتان تبدیل خواهد شد.

مدرک معتبر زبان انگلیسی

4.گذراندن تابستان در یک فرهنگ دیگر

آشنا کردن خود با یک فرهنگ بومی یک بخش مهم از یادگیری یک زبان است. ذکر این نکته لازم است که شما فقط یک زبان را نمی‌آموزید، بلکه شما با مجموعه ای از فرهنگ‌ها، عادات و سبک‌های زندگی نیز آشنا می‌شوید. این خود می‌تواند یکی از دلایل جذاب و مفید برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. برای اغلب مردم، این تجربه می‌تواند بر کیفیت زندگی و عادت‌هایشان تاثیرمثبت بگذارد.

5.فرصت‌های شغلی بیشتر و بهتر!

بسیاری از شرکت‌ها و ارگان‌های بزرگ، برای استخدام نیروهای جدید خود، تسلط بر زبان انگلیسی را جزو ملزومات یک شغل می‌دانند. حتی در یک سری از مشاغل، تمام مکالمات به صورت انگلیسی هستند. پس چه فرصتی بهتر از اینکه با یادگیری و تقویت مهارت‌های خود در زبان انگلیسی، با دستی پر به مصاحبه ی کاری بروید.

در عصر حاضر که همه چیز به سمت جهانی شدن می‌رود، ارتباطات بخش مهم و بزرگی از بازرگانی و تجارت است. به عنوان یک عضو از جامعه ی عصر مدرن، در هر سن و جایگاهی که هستید یادگیری یک زبان می‌تواند شما را چند قدم جلو بیاندازد.

6.برخلاف تصور عمومی، یادگیری زبان انگلیسی امری آسان است.

اکثر افراد تصور می‌کنند یادگیری یک زبان کاری بسیار دشوار است اما باید به شما بگوییم که یادگیری زبان انگلیسی ساده‌تر از آن است که شما فکرش را می‌کنید!

در توضیح این ادعا لازم است بدانید که زبان انگلیسی آنقدری گسترده شده است که در هر کجایی که سکونت دارید می‌توانید به منابع آموزشی آن دسترسی داشته باشید. می‌توانید معلم خودتان باشید و با استفاده از کتاب‌ها و پک‌های خود آموز، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

همچنین می‌توانید در کلاس‌های عمومی وخصوصی شرکت کنید تا خیالتان از قرارگرفتن در مسیر درست و اصولی یادگیری این زبان کاملا راحت باشد. در کنار این روش‌ها، به تماشای فیلم‌ها و سریال‌هایی که به زبان انگلیسی هستند بنشینید و با فعال کردن زیرنویس آن‌ها، مسیر یادگیری را تسهیل ببخشید. زبان انگلیسی در مقایسه با زبان‌هایی همچون آلمانی و یا فرانسوی دارای ساختارهایی به مراتب ساده تر، جمله سازی‌هایی روان تر و حروف الفبایی آسان‌تر است.

7.تحصیل

آیا قصد مهاجرت تحصیلی دارید؟ در تلاش برای قبولی در آزمون کنکور سراسری هستید؟

خواه ناخواه شما نیاز به دانش زبان انگلیسی خواهید داشت. در عصر حاضر، تحصیل در هر دانشگاه و کشوری، همراه با ارتباطات و مراودات به زبان انگلیسی است. در اکثر آزمون‌های پذیرش دانشگاه‌ها، یک بخش مربوط به زبان انگلیسی است.

به علاوه، برای تحصیل در کشورهای دیگر لازم است شما در یکی از آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی همانند آیلتس، تافل یا دولینگو شرکت کرده و مدرک آن را به همراه داشته باشد. پس فرصت را از دست ندهید و از همین امروز برای تابستان خود یک برنامه ریزی مدون و اصولی را در دستور کار قرار داده و تقویت زبان انگلیسی و آمادگی برای پذیرش و قبولی در دانشگاه ایده آلتان را اولویت اصلی خود قرار دهید.

کلام آخر اینکه یادگیری زبان انگلیسی تنها برای استخدام شدن یا ادامه تحصیل نیست. فرآیند یادگیری این زبان معمولا تجربه ای لذت بخش و جذاب است. علاوه بر این یادگیری یک زبان جدید علی الخصوص زبانی همانند زبان انگلیسی، راهی برای یادگیری فرهنگ‌های جدید و متفاوت از آن چیزی است که همه ی مردم در زندگی روزمره خود با آن در ارتباط هستند.

 

مطالب مرتبط:
بهترین سن یادگیری زبان
تقویت دایره لغات انگلیسی
تسلط کامل به زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در 50 روز
یادگیری زبان انگلیسی بصورت خودآموز
برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه

بستن
مقایسه