کتاب خوب مکالمه زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی

با توجه به اینکه زبان انگلیسی در حال حاضر زبان بین‌المللی و مشترک بین تمامی مردم جهان است، هدف بسیاری از زبان‌آموزان، یادگیری مکالمه انگلیسی و کسب مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباط موفق در موقعیت‌های مختلف به این زبان است. شاید به همین دلیل است که آموزشگاه‌ها و موسسات زبان در تبلیغات خود همواره بر مکالمه محور بودن کتاب‌های آموزشی مورد استفاده‌شان تاکید می‌کنند.

مکالمه یا گرامر؟ مسئله این است.

محققین زیادی در مورد اینکه آیا می‌توان مکالمه زبان انگلیسی را بدون یادگیری گرامر تقویت کرد، تحقیق کرده و مقالات زیادی در این خصوص منتشر کرده‌اند. عده‌ای معتقدند که تمرکز بیش از حد روی گرامر، مانع از روان صحبت کردن زبان‌آموزان خواهد شد و به همین دلیل مخالف آموزش گرامر در کلاس‌های زبان هستند، از طرفی عده‌ای دیگر از صاحب‌نظران، گرامر را ستون زبان دانسته و معتقدند بدون دانش گرامر درست صحبت کردن هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

در سال‌های اخیر، نتایج تحقیقات در نقاط مختلف جهان نشان داده است حذف کامل گرامر از کتاب‌های آموزش زبان کمکی به پیشرفت مهارت speaking آنها نمی‌کند ولی از طرفی تمرکز محض روی گرامر هم منجر به تقویت مکالمه زبان نخواهد شد. بنابراین، کتاب‌های جدید آموزش زبان انگلیسی شامل بخش‌های کوتاهی از گرامر هستند که با تمرین‌های کاربردی در موقعیت‌های مختلف همراه هستند. اگر شما هم به دنبال کتاب خوب مکالمه زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی هستید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

خرید کتاب مکالمه

کتاب تاچ استون – Touchstone

سری کتاب‌های تاچ استون شامل چهار سطح elementary، pre-intermediate، intermediate  و upper-intermediate است که بر اساس سطح‌بندی CEFR سطوح A1 تا B2 را پوشش می‌دهد. به عبارت دیگر زبان‌آموزان سطوح مبتدی تا فوق متوسطه می‌توانند از این سری کتاب‌های مفید برای تقویت مکالمه زبان استفاده کنند. هر کتاب 12 درس دارد و در هر درس بخش lesson A  و lesson B به تدریس لغات و گرامر مربوط به موضوع درس می‌پردازد.

قسمت سوم هر درس Conversation Strategies یا تکنیک‌ها و مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی را آموزش می‌هد. قسمت چهارم هر درس شامل یک reading، listening و writing  است. علاو بر این، بخش‌هایی به آموزش تلفظ صحیح آمریکایی میپردازد و نحوه تلفظ در مکالمات روزمره را آموزش می‌دهد. در انتهای هر درس بخشی به نام vocabulary notebook وجود دارد که لغات مربوط به درس را مرور می‌کند. پس از اتمام هر سه درس بخشی به نام checkpoint طراحی شده است که تمامی نکات مهم سه درس را در قالب تمرین و فعالیت‌های متنوع مرور می‌کند.

بیشتر بخوانید: تقویت مکالمه انگلیسی در منزل

در انتهای کتاب سه بخش Free Talk، Sounds Right و Extra Practice وجود دارد که هر کدام با هدفی متفاوت طراحی شده‌اند. بخش Free Talk شامل تمرین بیشتر برای مکالمه زبان انگلیسی در موقعیت‌های مختلف است، بخش Sounds Right برای تمرین تلفظ و بخش Extra Practice برای تمرین بیشتر گرامر هر درس طراحی شده‌اند.

کتاب ویوپوینت Viewpoint

کتاب‌های ویوپوینت شامل دو سطح primary advanced و secondary advanced  بوده و بر اساس سطح‌بندی CEFR سطوح B2  و C1 را پوشش می‌دهد. به عبارت دیگر زبان‌آموزان سطح پیشرفته می‌توانند از کتاب‌های Viewpoint برای تقویت مکالمه در سطح یک native speaker استفاده نمایند. هر کتاب 12 درس دارد و بخش اول و دوم هر درس به تدریس لغات تحت عنوان vocabulary in context و همچنین گرامر مربوط به موضوع درس می‌پردازد. درس سوم مشابه کتاب تاچ استون به تدریس conversation strategies  اختصاص دارد و از طریق یک دیالوگ، ابزارهای موفقیت در مکالمات روزمره انگلیسی را در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهد. بخش چهارم کتاب شامل یک بخش reading و یک بخش listening  و speaking  است.

در این کتاب‌ها، تمرکز ویژه‌ای بر روی مهارت writing داشته و یک بخش مجزا در انتهای هر درس به این مهارت می‌پردازد. در کتاب‌های ویوپوینت نیز بخشی برای مرور لغات هر درس با عنوان Vocabulary Notebook  و بخشی برای مرور هر سه درس تحت عنوان checkpoint  وجود دارد. در انتهای کتاب دو بخش با نام‌های Speaking Naturally و Grammar Extra وجود دارد که اولی به تمرین تلفظ، word stress و intonation پرداخته و دومی شامل نکات گرامری علاوه بر گرامر مطرح شده در درس و تمرین‌های اضافه است.

کتاب آمریکن انگلیش فایل American English File

سری کتاب‌های American English File در شش سطح از مبتدی تا پیشرفته برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی طراحی شده است. به عبارت دیگر، زبان‌آموزان در هر سطحی می‌توانند کتاب مناسب خود را انتخاب کرده و به یادگیری هر چهار مهارت زبان با تمرکز ویژه بر روی speaking بپردازند. هر کتاب شامل 8 درس بوده و هر درس شامل دو lesson نسبتا طولانی است که در آن گرامر، لغت، تلفظ، reading، listening، speaking و writing تدریس می‌شود. بعد از هر دو درس یک بخش review برای مرور نکات مطرح شده وجود دارد.

در انتهای کتاب پنج بخش writing، communication، listening، grammar bank و vocabulary bank  وجود دارد. بخش writing شامل آموزش کامل انواع مختلف متن‌ها و ارائه نمونه موفق از آن نوع writing است. بخش communication شامل تمرین اضافه برای تمرین مکالمه انگلیسی است. بخش listening شامل متن کلیه فایل‌های صوتی در کتاب است. دو بخش grammar bank و vocabulary bank  نکات گرامری و لغات اضافه مربوط به هر درس را آموزش داده و شامل تمرین و فعالیت‌های متنوع در این زمینه است.

بیشتر بخوانید: نکات کلیدی تقویت مهارت reading

هر کدام از این کتاب‌ها نقاط قوت خاص خود را دارند و نمی‌توان گفت که کدام یک کتاب بهتری است. شما می‌توانید نمونه صفحات این کتاب‌ها را در سایت سفیرمال مشاهده کرده و بر این اساس تصمیم‌گیری نمایید. کلیه کتاب‌ها در این فروشگاه اینترنتی با تخفیف بوده و به صورت رایگان در تهران و از طریق پست به سراسر ایران ارسال می‌شوند. با خرید کتاب از سفیرمال از پشتیبانی آموزشی اساتید مجرب سفیر نیز بهره‌مند خواهید شد.

۳ دیدگاه برای “معرفی 3 کتاب خوب مکالمه زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی”

  1. خیلی مفید بود ممنون. برای یادگیری بریتیش چه کتابی پیشنهاد می کنید؟ من قصد مهاجرت به انگلستان رو دارم و حدود ۶ ماه با شرایط کنونی دنیا به دلیل کرونا فرصت دارم برای تقویت زبان .. البته زبانم خوبه ولی دنبال یک منبع خوب برای لهجه بریتیش میگردم.

  2. من همیشه دنبال تفاوت‌های این کتاب‌ها بودم. ممنون که اینقدر دقیق توضیح دادین و کار خرید کتاب رو راحت تر کردید. با هدف من به نظرم انگلیش فایل بهتر باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه