آموزش زبان به کودکان از طریق موزیک

دنیای بچه‌های خردسال دنیای بازی، شعر، ترانه و قصه است. هر کس هرچقدر هم که تلاش کند بچه‌ها را از دنیای شاد بازی‌ها خارج کند و پای درس، کتاب و یادگیری بنشاند، آن چنان که باید و شاید موفق نمی‌شود. ازطرفی علم این روزها ثابت کرده است که بهترین سن یادگیری یک زبان دوم، زیر ده سالگی است.

سوالی که برای والدین پیش می‌آید این است که خب پس چه کنیم؟ چطور بچه‌ها را از عالم بازی‌های کودکانه بیرون بکشیم و به‌شان زبان انگلیسی یاد بدهیم؟ جواب این سوال در آموزش موزیکال زبان انگلیسی است که در این مقاله می‌خواهیم به‌طور مفصل در موردش حرف بزنیم.

کلید حل ماجرا در دستان آموزش موزیکال زبان انگلیسی است

دور از جان شما خیلی از پدر و مادرها تا اسم یادگیری زبان انگلیسی به بچه‌ها وسط می‌آید سریع به ثبت‌نام در یک کلاس فکر می‌کنند و چیز دیگری به ذهن‌شان نمی‌رسد. ولی بهتر است بدانید رفتن به کلاس زبان برای بچه‌ها همیشه اولین گزینه نیست؛ به‌خصوص که این روزها کتاب‌ها و کارتون آموزش زبان انگلیسی موزیکال کار یادگیری را خیلی ساده‌تر کرده است. ازطرفی گاهی کلاس‌های آموزشی برای بچه‌ها و والدین مشکلاتی هم به‌وجود می‌آورند:

 • بیشتر کلاس‌های حضوری در بازه‌های زمانی یک تا یک‌ونیم ساعته برگزار می‌شوند که این برای بچه‌ها اغلب خسته‌کننده است. بچه‌ها تقریبا بعد از نیم ساعت قرار گرفتن در یک محیط آموزشی خسته می‌شوند و دل‌شان استراحت و بازی می‌خواهد.
 • به مدت زمان کلاس، زمان طولانی و خسته‌کننده‌ی رفت‌وآمد را هم اضافه کنید. این رفت‌وآمد پردردسر در شهرهای شلوغ امروزی می‌تواند هم بچه‌های خردسال و هم والدین‌شان را ناراحت و عصبی کند.
 • پیدا کردن یک کلاس و مربی خوب و مطمئن برای خیلی از والدین سخت و گاهی ناممکن است. همین باعث می‌شود خیلی از پدر و مادرها عطای آموزش زبان به کودکان را به لقایش ببخشند و بی‌خیال همه چیز شوند.

ولی آموزش موزیکال زبان انگلیسی آن هم در منزل می‌تواند خیلی از این مشکلات را حل کند. در ادامه بیشتر در مورد این روش آموزشی و همین‌طور کارتون آموزش زبان انگلیسی موزیکال توضیح می‌دهیم.

آموزش زبان با موسیقی

قدم‌به‌قدم تا آموزش موزیکال زبان انگلیسی

کودکان عاشق شعر، موسیقی و بازی هستند. آن طرف دیگر ماجرا هم کارتون‌های موزیکالی قرار می‌گیرند که حسابی هوش از سر کودکان می‌پرانند و شش دانگ حواس‌ بچه‌ها را به‌خودشان جلب می‌کنند. پس چرا والدین از تمام این‌ها به نفع آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده نکنند؟ وقتی می‌شود در خانه و به‌کمک کتاب‌ها جذاب و کارتون‌های موزیکال به‌راحتی بچه‌ها را وارد بازی یادگیری زبان انگلیسی کرد، چرا اولین قدم را برنداریم؟ این شما و این چند توصیه و نکته در مورد آموزش موزیکال زبان انگلیسی :

 • یادگیری زبان انگلیسی کمک می‌کند تا کودکان در آینده تمرکز بیشتری داشته باشند، بهره‌ی هوشی‌شان بیشتر شود و در سال‌های تحصیل بهتر و فعال‌تر عمل کنند.
 • خیلی از والدین فکر می‌کنند حتما باید خودشان زبان انگلیسی را درحد عالی بدانند تا بتوانند به بچه‌ها آموزش دهند ولی این عقیده از بیخ‌وبن اشتباه است. آشنایی با زبان درحد معمولی یا حتی ابتدایی نیز می‌تواند برای شروع آموزش موزیکال زبان انگلیسی کافی باشد.
 • اگر می‌خواهید آموزش موزیکال الفبای انگلیسی یا درکل آموزش موزیکال را شروع کنید باید یک برنامه‌ی منظم بچینید و با تمام وجود به این برنامه پایبند بمانید. مثلا اگر تصمیم می‌گیرید روزی نیم ساعت با فرزندتان آموزش موزیکال الفبای انگلیسی داشته باشید؛ به‌طور مرتب برنامه را ادامه دهید و هر روز در یک زمان خاص بساط کارتون و کتاب آموزشی را راه بیاندازید.
 • بچه‌ها در طی آموزش موزیکال زبان انگلیسی و درطول شنیدن آهنگ‌ها، تلفظ درست کلمه‌ها و عبارت‌های انگلیسی را یاد می‌گیرند و یکی از بزرگ‌ترین مزایای این نوع آموزش است.
 • بازی مکمل کارتون آموزش زبان انگلیسی موزیکال است. سعی کنید بازی را چاشنی برنامه‌ی یادگیری زبان کنید. هنگام آشپزی، خرید، حمام کردن و… واژه‌های جدید را با کودک تکرار کنید و به بهانه‌های مختلف در دل بازی و تفریح، به مرور چیزهایی که یاد گرفته‌اید بپردازید.
 • در شعر و آهنگ‌های انگلیسی از اصطلاحات عامیانه‌ی زیادی استفاده می‌شود. همین کمک می‌کند تا کودکان در طی آموزش زبان، واژه‌های روزمره و عامیانه‌ی انگلیسی را هم یاد بگیرند و بعدها در مکالمه از این کلمه‌ها استفاده کنند.
 • آموزش موزیکال زبان انگلیسی تقریبا روی یادگیری هر چهار مهارت زبان به کودکان تمرکز می‌کند و بچه‌ها کمابیش با گرامر، مهارت شنیدن، مهارت صحبت کردن و… به یک‌اندازه آشنا می‌شوند.
 • یادگیری همراه با موسیقی مزایای زیادی دارد؛ باعث می‌شود مغز فعال‌تر عمل کند و فرایند یادگیری سریع‌تر شود.

بیشتر بخوانید: آیا تقویت زبان کودکان با داستان امکان‌پذیر است؟

Fun fun یک مجموعه‌ی بی‌نظیر برای آموزش موزیکال زبان انگلیسی

کتاب‌های fun fun مجموعه‌ای بی‌نظیر از شعرها و تصاویر هستند که محور آموزش‌شان را زبان‌آموز قرار داده‌اند. واژه‌های این کتاب‌ها براساس موضو‌عات مختلف دسته‌بندی شده‌اند و گرامر را نیز با روشی جدید به کودکان یاد می‌دهند.

در کنار این کتاب‌ها، مجموعه‌ای از ویدئوهای جذاب و انیمیشن‌های دیدنی برای بچه‌ها نیز وجود دارند که واژه‌ها را برای همیشه در ذهن کودکان ماندگار می‌کنند.

آموزش موزیکال الفبای انگلیسی با کتاب جذاب Coloring

می‌خواهید الفبای انگلیسی را به کودکان 3 تا 6 ساله‌تان آموزش دهید؟ حتما نگاهی به کتاب Coloring بزنید تا هم ببینید چطور با کمک موسیقی، رنگ و تصاویر جذاب می‌توان الفبای انگلیسی را یاد گرفت. تک‌تک حروف الفبای انگیلسی بارها در این کتاب و سی‌دی همراهش تکرار می‌شوند و بچه‌ها به‌طور کامل همه‌ی حروف را یاد می‌گیرند. این کتاب به‌خصوص برای بچه‌هایی که به رنگ‌آمیزی و نقاشی علاقه‌مند هستند، مناسب است.

حرف آخر

کودکان زیر ده سال در بهترین بازه‌ی سنی یادگیری زبان انگلیسی قرار دارند. تنها والدین خلاق و پیگیر هستند که می‌توانند از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و آموزش موزیکال زبان انگلیسی را شروع کنند. آموزش زبان همراه با موسیقی، بازی، کاردستی و… می‌تواند برای کودکان تا حد زیادی جذاب و سرگرم‌کننده باشد.

این روزها تکنولوژی نیز به کمک خانواده‌ها آمده است و کمک می‌کند تا والدین در مسیر آموزش زبان انگلیسی دست تنها نمانند. اپلیکیشن‌ها، کتاب‌ها، انیمیشن‌های آموزشی و… همه و همه نیز می‌توانند مسیر یادگیری بچه‌ها را هموار کنند. در این نوشته سعی کردیم دو کتاب fun fun و coloring را معرفی کنیم. هر دو این کتاب‌ها از بهترین گزینه‌های آموزش موزیکال زبان انگلیسی به کودکان هستند.

 

مطالب مرتبط:
بهترین سن یادگیری زبان
پادکست انگلیسی برای کودکان
آموزش زبان انگلیسی به کودکان در خانه
آموزش جمله سازی انگلیسی به کودکان
بایدها و نبایدهای کلاس خصوصی زبان کودکان
آیا تقویت زبان کودکان با داستان امکان‌پذیر است؟
چرا باید کودکان زبان انگلیسی یاد بگیرند؟ (قسمت اول)
چرا باید کودکان زبان انگلیسی یاد بگیرند؟ (قسمت دوم)
انیمیشن‌های انگلیسی یادگیری زبان برای کودکان را آسان می‌کنند

۲ دیدگاه برای “آموزش زبان به کودکان از طریق موزیک”

 1. من برای دختر شش ساله ام هر چهار کتاب fun fun رو از سفیرمال خریدم … در واقع اصلا جای دیگه ای این کتاب رو ندیدم. خیلی دوستشون داره چون از شعر و موسیقی و انیمیشن های مورد علاقه بچه ها برای آموزش زبان به کودکان استفاده شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه

بستن
مقایسه