معرفی-کتاب-های-یادگیری-اصطلاحات-انگلیسی

Idioms اصطلاحاتی هستند که به ما کمک می‌­کنند یک موقعیت خاص را به روشی متفاوت و خلاقانه و کوتاه­‌تر توصیف کنیم. اصطلاحات عامیانه معمولا ریشه در اطلاعات فرهنگی و تاریخی یک کشور دارند و درک زبان آموزانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم (Second Language) یا یک زبان خارجی (Foreign Language) یاد می­‌گیرند، از آن زبان را گسترده تر می­‌کنند. زبان آموزانی که قصد یادگیری اصطلاحات عامیانه به زبان انگلیسی را دارند بهتر است از منابع زبان اصلی و یا کتاب یادگیری اصطلاحات انگلیسی استفاده نمایند.

ویژگی­‌های متمایز Idioms (اصطلاحات عامیانه) :

ویژگی­‌های متمایزی که Idioms در صحبت کردن به یک زبان دیگر ایجاد می­‌کند عبارتند از:

1) اصطلاحات (IDIOMS) به ما کمک می­‌کنند تا فقط با استفاده از چند کلمه بجای چندین جمله طولانی منظور خودمان را برسانیم .

2) آنها به ما کمک می­‌کنند تا دایره واژگان خود را ارتقا ببخشیم و صحیح‌تر و بیشتر همانند مردم بومی صحبت کنیم. اگر بتوانیم از اصطلاحات عامیانه صحیح و در جای درست استفاده کنیم، Speaking ما جذاب­‌تر و آهنگین‌­تر و Native-like‌ تر خواهد بود.

3) اصطلاحات غالباً توسط کسانی استفاده می­‌شود که به زبان مادری­شان صحبت می کنند، بنابراین اگر می­‌خواهید مانند Native Speaker ها شوید، باید شروع به یادگیری و استفاده از اصطلاحات عامبانه کنید.

اجازه بدهید با یک مثال موضوع را برایتان روشن‌­تر کنیم. فرض کنید دوست شما به تازگی در محیط کاری جدید مشغول به‌­کار شده است و اصلا با همکار جدیدش ارتباط خوبی ندارد و نمی‌­توانند با هم کار کنند و شرایط برای او بسیار سخت شده است.

شما می‌­توانید برای دلداری دادن به او بگویید:” نگران نباش، مشکلی که تو داری آنقدر­ها هم بزرگ نیست، من هم وقتی کارم را شروع کردم دقیقا همین مشکلات را داشتم و یکمی که زمان گذشت تمام مشکلات حل شد. اوضاع روبراه خواهد شد” . یا با استفاده از یک Idiom همین مفهوم را به او انتقال دهید و بگویید:

” Relax! Those issues are just a storm in a teacup, you’ll be OK”.

همانطور که پیشتر هم گفتیم اصطلاحات بومی یا همان Idioms، روزانه و مکرر توسط افراد بومی زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می­‌گیرد. یادگیری این نوع اصطلاحات به زبان آموزان غیر بومی یک زبان کمک می­‌کند تا تسلط بیشتری روی آن زبان پیدا کنند و Speaking آن­ها از حالت کتابی خارج شده و بومی‌­تر به نظر برسد. یادگیری عبارات اصطلاحاتی باعث افزایش دایره واژگان زبان انگلیسی می­‌شود.

اما برای زبان­‌آموزانی که در یک محیط غیر انگلیسی زبان قصد یادگیری این لغات و اصطلاحات را دارند توصیه می‌­شود تا این اصطلاحات را در بستر یا Context که مورد استفاده قرار می‌­گیرند یاد بگیرند و آنها را لغت به لغت و یا به زبان مادری خود ترجمه نکنند. یکی از بهترین راه­ها برای یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی تماشای فیلم و سریال‌­های زبان اصلی همراه با زیرنویس انگلیسی است اما راه مناسب‌­تر و هدفمند­تری که در نهایت منجر به افزایش دامنه لغت زبان­‌آموز نیز می‌­شود یادگیری اصطلاحات کاربردی با استفاده از کتاب­‌هایی است که این اصطلاحات را در قالب یک بستر مناسب به زبان آموزان آموزش می­‌دهند و پس از آن برای تثبیت یادگیری از تمرین‌­های مناسب و کاربردی استفاده می­‌نمایند.

سوال مهم این است که از چه سطحی زبان‌­آموز می‌­تواند یادگیری Idioms را به یادگیری زبان خود اضافه کند؟ برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته توجه کرد.

نکته اول: آیا زبان آمور در یک محیط غیر انگلیسی زبان مشغول به تحصیل است؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است باید گفت بهترین زمان برای یادگیری اصطلاحات کاربردی زمانی است که زبان آموز می‌­تواند به صورت روان و بدون مکث به زبان انگلیسی جمله بسازد که این اتفاق معمولا در سطوح فوق متوسطه یا Upper-intermediate وAdvanced رخ می­‌دهد.

اما اگر زبان آموز در محیط انگلیسی زبان تحصیل می­‌کند قطعا به دلیل ارتباط با Native Speakers زودتر قادر خواهد بود تا از این اصطلاحات استفاده نماید.

معرفی کتاب­ های یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی

 1. کتاب Idioms and Phrasal verbs

این کتاب یکی از بهترین کتاب­ها برای یادگیری اصطلاحات به زبان انگلیسی است شما می‌­توانید در متن‌­های کاربردی اصطلاحات را یاد بگیرید. نکته مهم در مورد این کتاب این است که اصطلاحات در قالب موضوع طبقه بندی شده­‌اند و شما می‌­توانید موضوع مورد نظر خود را در کتاب یادگیری اصطلاحات انگلیسی پیدا کنید و برای همان موضوع لغات و اصطلاحات کاربردی را یاد بگیرید. این کتاب در دو سطح Intermediate و Advanced موجود است و شما می‌­توانید با پیشرفت سطح زبانی­‌تان از کتاب سطح بالاتر استفاده نمایید.

 1. کتاب English idiom in use

این کتاب هم همانند کتاب قبل اصطلاحات عامیانه را در قالب متن های کاربردی و در Context یا بستر مرتبط آموزش می­‌دهد و به شما کمک می­‌کند تا دایره واژگان کاربردی خود را افزایش دهید و بتوانید همانند Native Speaker ها زبان انگلیسی را صحبت کنید. این کتاب یادگیری اصطلاحات انگلیسی در دو سطح فوق متوسطه و پیشرفته انتشار یافته است که شما می­‌توانید با پیشرفت زبان انگلیسی‌­تان از کتاب سطح پیشرفته استفاده کنید.

 1. فیلم های روز دنیا برای یادگیری اصطلاحات

منابع اصلی یادگیری اصطلاحات کاربردی فیلم های زبان اصلی هستند. اما اگر به تازگی شروع به تماشای فیلم­‌های زبان اصلی با هدف یادگیری اصطلاحات کاربردی کرده­‌اید بهتر از فیلم­‌هایی استفاده کنید که به همین منظور توسط اساتید خبره زبان انگلیسی انتخاب شده­‌اند و اصطلاحات کاربردی همراه با تمرین­‌های تثبیت کننده برای آنها طراحی شده است. این روش یادگیری به شما کمک می­‌کند تا اصطلاحات را در بستر فیلم بشنوید و بتوانید معنی آنها را حدس بزنید و شما را برای تماشای سریال‌­های زبان اصلی و فیلم های دیگر آماده و خود کفا می‌­کند.

فیلم های آموزش زبان انگلیسی

نکته مهم: همانطور که استفاده صحیح از اصطلاحات کاربردی می تواند Speaking شما را از حالت کتابی خارج کرده و آن­‌را بیشتر به حالت Native-like نزدیک کند، استفاده ناصحیح و خارج از Context نیز می‌­تواند اثری صد برابر بدتر داشته باشد، معنا و مفهوم نادرستی را انتقال دهد و حتی ممکن است باعث ایجاد سوء تفاهم شود. برای جلوگیری از این موضوع حتما ابتدا با استفاده از منابع و کتاب یادگیری اصطلاحات انگلیسی و به صورت موضوعی اقدام به یادگیری Idioms کنید و پس از مسلط شده به ساختار آ­ن­‌ها در صحبت کردن روزمره‌­تان از آن­ها استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:
کتاب خوب مکالمه زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی
روش موثر خواندن متن انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در 50 روز
چگونه لغات انگلیسی را حفظ کنیم؟
یادگیری زبان را با خواندن مجلات انگلیسی سرعت ببخشید

۶ دیدگاه برای “معرفی کتاب های یادگیری اصطلاحات انگلیسی”

 1. من همیشه با یادگیری لغات و اصطلاحات انگلیسی مشکل دارم. الان سطحم متوسطه است ولی اونقدر که باید لغت انگلیسی بلد نیستم و موقع حرف زدن به همین دلیل کم میارم. نمیدونم که باید برای یادگیری و حفظ لغات انگلیسی چه کار کنم. به نظرتون با کدوم یکی از کتابها شروع کنم بهتره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

 2. یادگیری اصطلاحات انگلیسی با ترجمه فارسی بهتره یا با ترجمه انگلیسی؟

  • بدلیل اینکه اصطلاحات عامیانه یا Idioms ریشه در فرهنگ مردم آن سرزمین دارد بهتر است این اصطلاحات را در بستر یا Context صحیحی که خود مردم بومی یا Native speakers از آن استفاده میکنند، یاد بگیرید.ممکن است برای بعضی از این اصطلاحات عامیانه معادل فارسی وجود داشته باشه ولی به یاد داشته باشید به هیچ عنوان نباید اصطلاحات عامیانه را لغت به لغت ترجمه کنید.
   برای اینکه به عنوان یک زبان آموز ایرانی بتوانید اصطلاحات عامیانه را یاد بگیرید کتاب های زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.
   خرید A Set of English Idioms In Use Intermediate & Advanced
   خرید کتاب Oxford idioms and phrasal verbs intermediate

 3. من تازه میخوام شروع کنم ، چه فیلمایی رو برای شروع بهم پیشنهاد میدین که بتونم اصطلاح یاد بگیرم و در ضمن خیلی هم سخت نباشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه