معرفی نه کتاب داستان برتر انگلیسی برای تقویت زبان

داستان‌ها به هر زبانی که نوشته شده باشند پر از هیجان و رمزوراز هستند. ما هم از خواندن رمان و داستان لذت می‌بریم و هم هر چیزی که هنگام خواندن‌شان به چشم و گوش‌مان بخورد، بهتر در ذهن‌مان می‌ماند. این روزها که تب‌ کلاس‌ها و کارگاه‌های جوروواجور یادگیری زبان انگلیسی حسابی داغ است، در کنار کلاس و کارگاه به راه‌های بهتر و لذت‌بخش‌تری هم فکر کنید. مثلا کتاب داستان‌های سطح‌بندی شده انگلیسی بخوانید و با واژه‌ها و دستورات گرامری در دل داستان و روایت‌های خواندنی آشنا شوید.

ما در این مطلب چند داستان جذاب انگلیسی در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته را معرفی می‌کنیم تا با یک تیر چند نشان بزنید، داستان‌های قوی و ماندگار بخوانید، به دایره واژگان‌تان اضافه کنید و انواع نکات گرامری را در قالب عبارات و جمله‌ها یاد بگیرید.

یک تیر و چند نشان با خواندن داستان‌های انگلیسی

بگذارید یک حدس کوچک بزنم! اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، حتما یک دفترچه پر از واژه‌های جدید و نکات ریز و درشت گرامری دارید که گاهی مرورشان می‌کنید. خیلی از این نکات را حتی با چند بار مرور کردن هم فراموش می‌کنید و خیلی وقت‌ها تا می‌آیید همه را در یک جمله به کار ببرید، یک‌باره کل خوانده‌ها را فراموش می‌کنید! درست است؟!

اگر حدسم درست است باید بگویم که خبرهای خوبی برایتان دارم. اول این‌که شما تنها نیستید و خیلی‌های دیگر هم دقیقا همین مشکلات را با قواعد و واژه‌های جدید دارند. خبر خوش دوم این‌که خواندن داستان به زبان انگلیسی به خیلی از این خواندن‌های خشک و بی‌مزه پایان می‌دهد وخیلی از نکات را یک عمر در ذهن‌تان ماندگار می‌کند. در ادامه تعدادی از مزایای خواندن کتاب داستان‌های انگلیسی به‌شکل تیتروار آورده شده است، که با هم مرور می‌کنیم:

کتاب داستان‌های انگلیسی از مبتدی تاپیشرفته، سطح‌بندی شده‌اند و شما باتوجه به میزان تسلط‌تان بر زبان، می‌توانید کتابی متناسب با سطح خودتان انتخاب کنید.

خیلی از نکات گرامری سخت و پیچیده را می‌توان با خواندن داستان انگلیسی، راحت‌تر و روان‌تر یاد گرفت.

وقتی سخت مشغول دنبال‌کردن سرنوشت شخصیت‌های داستان هستید، تعداد زیادی واژه‌های جدید و کاربردی هم یاد می‌گیرید.

هرچه در طول داستان یاد می‌گیرید، بهتر در ذهن‌تان می‌ماند و بعدها راحت‌تر به‌خاطر می‌آورید.

قول می‌دهیم اگر بعد از خواندن داستان سعی کنید خلاصه‌ای از آن را بنویسید یا برای کسی تعریف کنید، حجت را بر خودتان تمام کرده‌اید و چند پله در آموزش بالاتر رفته‌اید.

در ادامه 9 داستان‌ برتر انگلیسی را در سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته بررسی می‌کنیم تا شما با آشنایی بیشتری بتوانید انتخاب و خرید کنید.

داستان انگلیسی سطح مبتدی؛ از سرنوشت آنه تا رنج مرد فیلی

Anne of green gables؛ آنه در گیرین گیبلز

اگر هنوز اول راه هستید و با خیلی از کلمه‌ها یا نکات گرامری آشنا نیستید نگران نباشید. شما می‌توانید با آنه شاد و خوشحال همراه شوید، حدود 600 کلمه جدید و کاربردی یاد بگیرید و قواعدی که به‌صورت تئوری خوانده‌اید در جمله‌های مختلف ببینید و به ذهن‌تان بسپارید.

Anne of Green Gables

The elephant man؛ مرد فیلی

می‌خواهید بدانید زندگی کسی که هیچ کس حتی مادرش دوستش ندارد، چطور پیش می‌رود؟ داستان ساده و روان مرد فیلی را از دست ندهید. مرد فیلی، یک داستان انگلیسی سطح مبتدی است که کاملا برای کسانی که اول مسیر یادگیری زبان هستند، قابل فهم است.

مرد فیلی در 27 سالگی اولین دوست خودش را پیدا می‌کند و زندگی‌اش زیرورو می‌شود.  اگر این داستان تخیلی و غم‌انگیز را بخوانید ذهن‌تان تا مدت‌ها درگیر ماجرای جذابش خواهد بود.

The Elephant Man

The crown

یک داستان ساده، روان با لغت‌ها و اصطلاحات آسان. در اصل این کتاب یک داستان انگلیسی سطح مبتدی به معنای واقعی کلمه است. با خواندن این کتاب هم درک مطلب‌تان را تقویت می‌کنید و هم می‌توانید روی مهارتتان در رایتینگ‌ کار کنید.

داستان انگلیسی سطح متوسط؛ از داستان جنایی و پلیسی گرفته تا عاشقانه و طنز

اگر متن‌های متوسط انگلیسی را راحت می‌فهمید ولی هنوز در گوشه‌وکنار نوشته‌ها با واژه‌ها و نکات گرامری جدید روبه‌رو می‌شوید، کتاب‌های داستان انگلیسی سطح متوسط را از دست ندهید. این کتاب‌ها می‌توانند حکم جاده صاف‌کن را داشته باشند. با خواندن این داستان‌ها تمام قواعد و ساختارهایی که این مدت یاد گرفته‌اید در ذهن‌تان تثبیت می‌شوند. به‌علاوه کلمه‌ها و عبارت‌های جدیدی هم در این کتاب‌ها به چشم‌ می‌خورند که بهتر است زود بجنبید و در دفترچه لغات‌تان یادداشت کنید.

The body in the library؛ جسدی در کتابخانه

آگاتا کریستی را همه می‌شناسند و کمتر کسی است که ماجراهای جنایی جذابش را نخوانده یا در سریال‌های تلویزیونی ندیده باشد. در کتاب The body in the library جسد زنی صبح زود در یک کتابخانه پیدا می‌شود که نه می‌دانند کیست و نه می‌دانند چرا کشته شده است. اگر می‌خواهید هم ادامه داستان را بخوانید و هم زبا‌تان را تقویت کنید، این داستان را از دست ندهید.

The Body in the Library

Washington square

اگر به سبک داستان‌های جین آستین و درون‌مایه خانوادگی‌شان علاقه دارید این کتاب از هنری جیمز را از دست ندهید. داستانی با چاشنی طنز که سرنوشت عاشقی دختری معمولی را بیان می‌کند. روایت یک عشق یک‌طرفه چند ساله را بخوانید و بیشتر از 1400 کلمه کلیدی و جدید یاد بگیرید.

Washington Square

The street lawyer؛ وکیل خیابانی

در این کتاب قرار است داستان وکیل موفقی را بخوانید که پس از روبه‌رو شدن با یک ولگرد خیابانی، مسیر زندگی‌اش تغییر می‌کند. وکیل داستان، تازه متوجه قشر پایین جامعه می‌شود و ماجراهایی در ادامه برایش پیش می‌آید. این کتاب داستان انگلیسی سطح متوسط را از دست ندهید و با خواندنش هم بیش از 1700 کلمه اصلی یاد بگیرید و هم با اصول گرامری جدیدی آشنا شوید.

The Street Lawyer

داستان انگلیسی سطح پیشرفته؛ این رمان‌های کلاسیک عاشقانه را از دست ندهید

Pride and Prejudice و  Northanger Abbey

اگر به سطح بالایی از دانش زبان انگلیسی رسیده‌اید و به خیلی از واژه‌ها و قواعد زبان مسلط هستید وقت آن رسیده که به خواندن دو اثر عاشقانه کلاسیک فکر کنید. جین آستین از احساسات و عواطف متفاوت انسانی می‌گوید؛ عشق و کینه، محبت و خشم، غرور و حماقت و… . داستان‌های خانوادگی و عاشقانه جین آستین را بخوانید و در هر کدام با بیشتر از 2500 کلمه جدید و کلیدی آشنا شوید. با خواندن این کتاب‌ها می‌توانید تمرین درک مطلب و رایتینگ نیز داشته باشید.

Pride and PrejudiceNorthanger Abbey

Jane Eyre

اگر به دنبال یک کتاب داستان انگلیسی سطح پیشرفته هستید؛ جین ایر،داستان تنهایی طولانی یک دختر یتیم به قلم شارلوت برونته را به زبان اصلی بخوانید، بیش از 2500 کلمه جدید یاد بگیرید و با نحوه به‌کار بردن‌شان در جمله‌های مختلف آشنا شوید. اگر از پس خواندن این کتاب بربیایید می‌توانید برای سطح بالای مهارتی که در زبان انگلیسی به‌دست آورده‌اید جشن بگیرید.

Jane Eyre

در سفیرمال جمع کتاب‌های داستان  انگلیسی جمع است

 همه کتاب‌هایی که در این نوشته معرفی شد به ترتیب سطح، در سایت سفیرمال منتظر سفارش شما نشسته‌اند، کتاب‌هایی کم‌حجم ولی پربار. البته قرار نیست همه‌چیز خشک و خالی و بدون هیچ امتیازی برگزار شود، بلکه هم تخفیف دارند و هم ارسال رایگان برای کسانی که در تهران زندگی می‌کنند.

 شهرستانی‌ها هم اگر خرید بالای دویست‌هزار تومان داشته باشند از توجه ویژه سفیرمال بهره‌مند خواهند شد و کتاب‌ها به‌طور رایگان برای‌شان ارسال می‌شود. به تمام این‌ها مشاوره آموزشی تلفنی رایگان سفیرمال را نیز اضافه کنید. پس اگر احساس می‌کنید داستان‌های سطح‌بندی شده سفیرمال به دردتان می‌خورند، این فرصت را ازدست ندهید.

کلام آخر

معرفت کتاب‌ها به‌خصوص کتاب‌های داستان وصف‌نشدنی است. کلاس‌ها و کارگاه‌ها، سمینارها و نشست‌ها به چشم برهم‌زدنی تمام می‌شوند و فقط چند یادداشت و نکته از آن‌ها باقی می‌ماند. کتاب‌ها ولی با دنیایی از نکته و کلمه همیشه و همه‌جا می‌توانند همراه‌تان باشند؛ از اتاق انتظار پزشک گرفته تا داخل مترو و اتوبوس. شما هم اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را خوب یاد بگیرید از معجزه کتاب داستان‌های انگلیسی غافل نشوید. کلمه‌ها، قواعد و نکته‌ها را همه جا همراه خودتان ببرید، از دل داستان‌ها بیرون‌شان بکشید و برای همیشه در یادتان ماندگار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه